2019. május 20., hétfő, Bernát, Felícia napja van.
Email:  Jelszó: 

Kultúra

Ők szavaltak a legszebben

hídlap — 2014.05.03. 06:31

Április 26-án és 27-én tartották a tizenegyedik Ister-Granum Eurogrégiós Vers- és Mesemondó Versenyt. A helyszín a hagyományoknak megfelelően ezúttal is az esztergom-kertvárosi Féja Géza Közösségi Ház volt. Az intézmény pár napja elküldte a sajtónak a verseny győzteseinek nevét, az eredmények pontos adatait.

Alsós mesemondók

Alsós versszavalók

Felsős mesemondók

Felsős versszavalók

Díjazottak:

Alsós vers

I. Budavári László 4.o., Feszty Á. Ált. Isk., Komárom; felk.: Villám Béláné (Váci

Mihály: Balatoni félrevezető)

II. Molnár Vivien 4.o., Egyházi Alapiskola, Kéty; felk.: Bohák Valéria, Molnár Tímea

(Vesztergom Andrea: Csakazért is kislegény)

III. Árkosi Laura 3.o., Eötvös J. Ált. Isk., Dorog; (Petőfi Sándor: Szeget szeggel)

Különdíj:

Lácza Veronika, Rákosi Gyula 3. csop., Montágh Imre Speciális Szakiskola, Esztergom;

felk.: Prantnerné Szenczi Magdolna (Galgamácsai gyermeklakodalmas részlet)

Rékási Márton 3.o., Mindszenty J. Ált. Isk., Esztergom; felk.: Bégányi Gáborné (Lackfi

János: Fiúk dala)

Lefant Norbert 3.o., Alapiskola, Bény; felk.: Svajcer Katalin (Roald Dahl: Tanács a

televíziózással kapcsolatban)

Meszes Márton 3.a., Zrínyi Ilona Ált. Isk., Dorog; felk.: Zicsi Enikő (Kovács Barbara: Ma

rossz leszek)

Dobin Anett 3.b, Zrínyi Ilona Ált. Isk., Dorog; felk.:Kovács Klára (Kovács Lajos: Rajzlap)

 

Felsős vers:

I. Kováts Virág 8.o., Egyházi Alapiskola, Kéty; felk.: Korcsek Magdaléna (Pilinszky: A

madár és a leány)

II. Kucman Kitti 6.o., Stampay János Alapiskola, Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella

(Illyés Gyula: Mese az állatok nyelvén tudó juhászról

III. Kovács Richárd 6.o., Mindszenty J. Kat. Ált. Isk., Esztergom; felk.: Bégányi

Gáborné (Lackfi János: Földrészek)

Különdíj:

Wibling Krisztián 6.o. CSKKÁI Sárisápi Tagiskola, felk.: Farkas Lászlóné (Weöres Sándor:

Az öregek)

Vrábel Vanessza 7.o. Egyházi Alapiskola, Kéty, felk.: Bohák Valéria (Kiss Judit Ágnes: Szó)

Teller Boglárka 8.o. Lábatlani Arany J. Ált. Isk., felk.: Rozmánné Erzsébet (Katona György:

Szeresd a szót)

Szénássy Adél 5.o. ., Árpád-házi Szent Erzsébet, Esztergom; felk.: Győző Tamás (Petőfi

Sándor: A völgy s a hegy)

Vincze Melinda Erzsébet 6.b Ady E. Alapiskola, Párkány; felk.: Hajtman Kornél (Az okos

lovacska és a buta farkas)

Balla Dávid 9.a Ady E. Alapiskola, Párkány; felk.:Jakubík Teréz (Reviczky Gyula: Sátán)

Antal Zsófia Árpád-házi Szent Erzsébet, Esztergom (Baranyai Mária: Egy őszi délután)

 

Alsós mese

I. Budavári László 4.o., Feszty Á. Ált. Isk., Komárom; felk.: Villám Béláné (Ravasz

Jancsi magyar népmese)

II. Németh Enikő 4.o. Egyházi Alapiskola, Kéty; felk.: Bohák Valéria (Kányádi Sándor:

Fából vaskarika)

III. Tóth Noémi 4.b Kováts József MTNY Alapiskola, Bátorkeszi; felk.: Kubik Zsuzsanna

(A lopott jószág)

Különdíj:

Varga Izabella 4.o. CSKKÁI Sárisápi Tagiskola, felk.: Farkas Lászlóné (A szegény ember

szerencséje)

Turczel Attila 4.c Ady E. Alapiskola, Párkány; felk.: Rózsa István (Lázár Ervin: A kék meg a

sárga)

Szabadi Botond 2.b ., PPKE Vitéz J. Kat. Ált. Isk., Esztergom; felk.: Drexler Brigitta (Kormos

István: Vackor elalszik)

Holyba Tamás 3.a Zrínyi I. Ált. Isk., Dorog; felk.: Zicsi Enikő (A két hazug)

Janoschitz Nóra 3.a III. Béla Ált. Isk., Tát; felk.: Emmer Melinda (Benedek Elek: Pityi

Palkó)

Felsős mese

I. Marcsa Krisztina 5.o. Kováts József MTNY Alapiskola, Bátorkeszi; felk.:Marcsa

Krisztina (Rideg Sándor: Indul a bakterház)

II. Vincze Melinda Erzsébet 6.b Ady E. Alapiskola, Párkány; felk.: Hajtman Kornél

(Lázár Ervin: A csodapatika)

III. Hordós Kíra 5.o. Feszty Á. Ált. Isk., Komárom; felk.: Simonicsné Lődör Melinda

(Nógrádi Gábor: Hogyan neveljük magunkat becsületességre)

Különdíj:

Horváth Noémi 7.o. Alapiskola, Ipolyszakállos; felk.: Mgr. Fábry Péter (Mészöly Miklós:

Tréfás mese)

Morvai Nóra 7.a Ady E. Alapiskola, Párkány, felk.: Jakubík Teréz (Karinthy Frigyes:

Halandzsa)

 

Zsűri: Sinkó Gyula, szerkesztő, Maronka Csilla, színművész, Graczár Mihály, amatőr színész, Erősné Vörös Viktória, pedagógus